Cestujeme po Moravě a Čechách s průvodcem

Zkuste jít ve stopách svých dědů a babiček a místo na internetu hledat informace o turistických cílech v průvodcích, kterých jsou stále plná knihkupectví. Možná je najdete i doma, zapadlé v rodinných knihovnách. Kam vyrazit? Podívejme se na možnosti, které nabízí Morava a Čechy, jedny z nejvíce navštěvovaných částí Česka.

Česká nakladatelství dosud vydala fascinující sbírky publikací, které vám přináší poutavý pohled na bohaté kulturní dědictví a malebnou krajinu těchto dvou historických regionů České republiky. Prozkoumejte jejich jedinečné památky, od starobylých hradů a zámků po malebná historická města. Každá publikace, kterou najdete a vezmete do ruky, vás zavede na nezapomenutelnou cestu plnou objevů a dobrodružství, a poskytne vám hlubší porozumění bohaté historii a kultuře Moravy, Čech a dalších zákoutí Česka.

Cestujeme po Moravě a Čechách. Kam?

Česko je přímo rájem pro turisty. Na každém kroku památka. Sbalte si svačinu, připravte batoh a vyrazte objevovat dosud nepoznaná místa. Co můžete navštívit na Moravě a v Čechách?

Morava a její památky

Morava, srdce východní části České republiky, je známá svou malebnou krajinou a bohatou historií, která sahá až do středověku. Tato regionální perla láká návštěvníky svými vinicemi, historickými městy a folklorem.

  • Brněnský hrad - symbol města Brna, majestátní hradní komplex nabízí pohled na město a jeho okolí. Patří k významným historickým památkám Moravy.
  • Svatý Kopeček u Olomouce - tento poutní areál s bazilikou Navštívení Panny Marie je jedním z nejvýznamnějších poutních míst na Moravě a nabízí nádherný výhled na Olomouc a okolní krajinu.
  • Lednicko-valtický areál - rozsáhlý komplex zahrnuje zámek Lednicko-valtický areál a rozlehlé parky a je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to exemplární příklad krajinářského a architektonického dědictví Moravy.

Čechy a známé památky

Tento region nabízí pestrou paletu turistických atrakcí, od královských hradů a zámků po malebná městečka a úchvatné krajinné scenérie.

  • Pražský hrad - jedna z nejvýznamnějších historických památek v České republice dominuje panoramatu Prahy a zahrnuje katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a další architektonické skvosty.
  • Karlův most - starobylá kamenná stavba, která spojuje Staré Město s Malou Stranou. Je lemován sochy světců a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v České republice.

Český Krumlov - město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je známé svou zachovalou středověkou architekturou, zejména hradem a zámkem, který dominuje nad historickým centrem.

Publikováno: 10. 5. 2024

Copyright © 2023

Logo Katalog.cz